Bezpieczny wypoczynek

Ubezpieczenie turystyczne

Po co ubezpieczenie

Nieprzewidziane i nagłe wydarzenia mogą zepsuć cały urlop. Podczas wakacji zdarzają się kradzieże, zniszczenie lub zgubienie bagażu, zniszczenie sprzętu turystycznego czy wreszcie nagłe choroby. Może też zdarzyć się tak, że w ostatniej chwili będziemy zmuszeni odwołać rezerwację hotelu lub bilet lotniczy. Od wszystkich tego typu wypadków chroni nas polisa turystyczna. Za niewielką cenę mamy gwarancję, że ubezpieczyciel zwróci nam koszty pomocy lekarskiej.

  • Polisa turystyczna ochroni nas przed skutkami zagubienia bądź zniszczenia bagażu
  • Dzięki polisie turystycznej nie będziemy mieli żadnego kłopotu z dostępem do lekarza zagranicą
  • Otrzymamy zwrot kosztów, jeżeli z powodu choroby bądź innego nieprzewidzianego wypadku będziemy musieli odwołać przelot lub nocleg

 

Do wyboru mamy kilkadziesiąt towarzystw ubezpieczeniowych. Polisę możemy kupić u pośrednika, jak również przez telefon i Internet. Sama transakcja zajmie nam kilka minut, ale pamiętajmy, że najpierw trzeba przeczytać dokładnie umowę. Ważne jest to przede wszystkim wtedy, gdy wybieramy się do kraju spoza Unii Europejskiej.

W razie jakichkolwiek wątpliwości, pytania możemy zadać konsultantowi towarzystwa. Dostępne na rynku ubezpieczenia możemy podzielić na indywidualne lub grupowe. To pierwsze powinniśmy wybrać, gdy podróżujemy samodzielnie. Za pomocą tych drugich ubezpieczymy nie tylko siebie, ale także rodzinę, z którą wybieramy się na wakacje. Składkę płaci się przeważnie jednorazowo.

  • Składkę zazwyczaj płacimy jednorazowo
  • Umowę zawieramy na tyle dni, ile trwa nasz urlop
  • Możemy kupić polisę indywidualną lub grupową – dla całej rodziny

travel-1509885_1920

Pamiętajmy, że przy zgłoszeniu szkody będziemy musieli podać numer polisy. Warto mieć więc ten numer zawsze zanotowany. Wielu ubezpieczycieli wysyła za pomocą SMS na nasz telefon komórkowy potwierdzenie zawarcia polisy wraz z jej numerem. Wystarczy po prostu nie kasować tej wiadomości. Jeżeli nie dostaniemy takiej wiadomości, warto potwierdzenie polisy mieć zawsze przy sobie podczas urlopu. Zanotujmy także numer infolinii ubezpieczyciela oraz koniecznie numer polisy. Mamy wtedy pewność, że wszelką pomoc od firmy ubezpieczeniowej uzyskamy od ręki.

  • Warto mieć zawsze przy sobie potwierdzenie zawarcia umowy i numer polisy
  • Miejmy także przy sobie numer telefonu infolinii ubezpieczyciela

 

za PIU

13 lipca, 2016

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *