Firma

Po co się ubezpieczać, skoro uważamy, że nic nam się nie stanie? Może nie warto wydawać pieniędzy i zamiast tego kupić sobie nowe buty czy odtwarzacz mp3? To często błędne założenia. Warto w odpowiednim czasie i trzeba się ubezpieczać, ponieważ nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć, co może nas za chwilę spotkać.

Ubezpieczenie to umowa na wypadek powstania wypadku (zdarzenia losowego), który jeśli wystąpi, obliguje ubezpieczającą nas firmę do wypłaty odszkodowania ze składek płaconych przez ubezpieczone osoby.

Ubezpieczając się, zabezpieczamy się przed stratami finansowymi, które moglibyśmy mocno odczuć w domowym budżecie. Jeśli istnieje ryzyko wystąpienia niepożądanego (czasem niebezpiecznego) zdarzenia, warto, a czasami wręcz powinno się ubezpieczać. Daje nam to pewność, że jeśli dojdzie do nieprzyjemnej sytuacji, to otrzymamy odszkodowanie i nie poniesiemy dużych strat. Można powiedzieć, że dzięki ubezpieczeniom możemy „spać spokojniej”.

Ubezpieczenie na życie jest wyrazem odpowiedzialności dorosłych za przyszłość swoich dzieci, szczególnie jeśli dorosłymi są osoby często podróżujące czy uprawiające sporty ekstremalne.
Ubezpieczamy to, co jest dla nas szczególnie cenne!